Twoja ciąża po 8 tygodniach

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

W 8 tygodniu ciąży twoje dziecko szybko rośnie we wszystkich kierunkach w tempie jednego milimetra dziennie i zaczęło się poruszać.

Istotne systemy narządów nadal rosną.

Twój mały chłopiec lub dziewczyna jest teraz w stanie zacząć używać macicy jako basenu, ponieważ płyn owodniowy rośnie co tydzień o około 2 łyżki.

Ten artykuł jest jedną z serii o ciąży. Możesz dowiedzieć się, co dzieje się na każdym etapie ciąży, czego się spodziewać, i wgląd w to, jak rozwija się twoje dziecko.

Spójrz na inne artykuły z serii:

Pierwszy trymestr: zapłodnienie, implantacja, tydzień 5, tydzień 6, tydzień 7, tydzień 8, tydzień 9, tydzień 10, tydzień 11, tydzień 12.

Drugi trymestr: tydzień 13, tydzień 14, tydzień 15, tydzień 16, tydzień 17, tydzień 18, tydzień 19, tydzień 20, tydzień 21, tydzień 22, tydzień 23, tydzień 24, tydzień 25, tydzień 26.

Na tym etapie wciąż jest ich niewiele , jeśli w ogóle, widoczne zmiany ciała fizycznego dla Ciebie. Jednak

Jednak twoje dziecko potrzebuje coraz większego wsparcia ze strony ciała, więc wielkość krwi wzrosła. W 8 tygodniu twoje serce pompuje o 50 procent więcej krwi na minutę niż przed poczęciem.

Możesz zacząć lub nadal doświadczać objawów, takich jak:

wyładowanie pochwy

to Cienkie, mleczne wydzieliny z pochwy, zwane leucorrhea, jest dobrym znakiem. Twoje ciało podejmuje instynktowne kroki w ochronie kanału porodowego przed infekcją i ochrony jego naturalnego środowiska bakteryjnego.

Pochwa potrzebuje harmonijnej równowagi dobrych i złych bakterii, aby zachować zdrowie i wolne od infekcji.

. .

Jeśli martwisz się o wypis lub jakikolwiek inny objaw, zapytaj o to swojego pracownika służby zdrowia.

Twoje hormony

Zmiany hormonalne oznaczają, że zwiększony przepływ krwi przez organizm .

Jest to konieczne, aby umożliwić dziecku rosnąć, ale jeśli krew zbiera się w słabszych częściach naczyń krwionośnych, może prowadzić do wybrzuszeń znanych jako żylaki.

Często się zaczyna W ciągu pierwszych 12 tygodni ciąży.

mogą pojawić się żylaki:

żylaki czasami powodują dyskomfort. Nogi mogą boleć i czuć się ciężkie, a skóra wokół żyły może wydawać się swędzącą lub jakby pulsowała lub spalała.

Aby zmniejszyć ryzyko i wpływ żylnic, spróbuj:

Skarpetki kompresyjne do ciąży są dostępne do zakupu online. Twój dostawca opieki zdrowotnej może doradzić ci o ich użyciu.

Rozwój dziecka

W 8 tygodniu ciąży istnieje wiele zmian w rozwoju dziecka.

Obejmuje one:

Twoje dziecko ma teraz rozmiar maliny i mierzy około pół cala.

rzeczy do zrobienia

Twoja lista zadań rośnie. Jeśli tego nie zrobiłeś, upewnij się, że zaplanujesz wizytę prenatalną.

Bóle głowy mogą stać się uciążliwe. Jest to prawdopodobnie spowodowane wzrostem objętości krwi, których doświadczasz, ale dobrym pomysłem może być omówienie tego z lekarzem.

Większość leków nie jest zalecana podczas ciąży, ale twój dostawca opieki zdrowotnej może zalecić Acetaminofen jako bezpieczniejsza alternatywa dla ibuprofenu lub aspiryny.

Jeśli kiedyś miałeś jasną i idealną skórę, możesz teraz odczuwać działanie ciąży. Możesz zacząć zauważać zmiany skóry twarzy, takie jak ciemne plamy lub melasma. Spróbuj zastosować SPF 15 przed wyjściem.

W tym czasie objawy ciąży mogą stać się niepokojącym i frustrujące.

Jeśli czujesz się wyczerpany, rozważ zadzwonienie w rodzinie i przyjacielu Promienie i proszenie o pomoc.

Zmiany stylu życia

Jak w poprzednich tygodniach dowiadujesz się, że istnieje wiele modyfikacji stylu życia, które należy wprowadzić podczas ciąży, a nawet po porodzie.

Ogólne zdrowie

Podczas ciąży będziesz musiał zadbać o siebie i swoje rozwijające się dziecko.

Ważne jest, aby nie pić alkoholu ani palić podczas ciąży i Aby uniknąć wszystkich innych substancji toksycznych w tym czasie.

Należy unikać nie tylko leków rekreacyjnych, ale także wielu leków na receptę i bez recepty, ponieważ mogą one przekraczać łożysko i wpływać na nienarodzone dziecko.

Farmaceuta lub dostawca opieki zdrowotnej może doradzić, czy kontynuować jakiekolwiek istniejące leki i które leki można bezpiecznie przyjmować w przypadku bólu głowy, niestrawności i innej emisji ES, które mogą się pojawić.

Upewnij się, że postępujesz zgodnie z zdrową dietą i przyjmujesz dobrą witaminę prenatalną, w tym kwas foliowy. Twój dostawca opieki zdrowotnej doradzi Ci w tej sprawie.

Prenatalne witaminy są dostępne do zakupu online, ale nie przyjmuj żadnych suplementów bez pierwszego sprawdzania u lekarza.

Może to również pomóc w uzyskaniu 30 minut dziennie umiarkowanych ćwiczeń, takich jak joga, spacery lub pływanie.

Porozmawiaj ze swoim pracownikiem służby zdrowia o dowolnym obecnym lub planowanym systemie ćwiczeń, aby upewnić się, że jest bezpieczny.

Piękno

Należy unikać trwałego koloru włosów podczas pierwszych 12 tygodni ciąży. Zamiast tego użyj półtrwałego barwnika.

Food

Twoje jelito może powodować kłopoty, a możesz biegać do łazienki z ręką na ustach.

Aby pomóc złagodzić niektóre z objawów przewodu pokarmowego, które doświadczasz, takie jak nudności, wymioty, gaz, wzdęcia i zaparcia, możesz wypróbować niektóre z poniższych wskazówek. Twoja dieta, włączając na talerz więcej świeżych owoców i warzyw.

Nudności i wymioty: spróbuj jeść pokarmy, które mają w nich imbir, być może trochę choć brzucha, niealkoholowe imbirowe piwo, które pomogą osiedlić żołądek.

które mogą pomóc złagodzić nudności podczas ciąży, są dostępne do zakupu online. Powinieneś sprawdzić u lekarza, że ​​są one odpowiednie do użycia.

Są to normalna część ciąży, ale niektóre pragnienia są uważane za nieprawidłowe i mogą wynikać z niektórych niedoborów witamin i minerałów. Pragnienie takich rzeczy, jak glina, lód, skrobia lub inne przedmioty nieżywce, może oznaczać, że masz coś o nazwie Pica. Omów to ze swoim lekarzem.

Inne obawy

Powinieneś zadzwonić do lekarza, jeśli pojawią się objawy, które mogą wskazywać na ektopową ciążę lub utratę ciąży.

te obejmują krwawienie z pochwy lub przejście tkanki, wyciekanie płynu pochwy, delikatne lub zawroty głowy, niskie ciśnienie krwi, ciśnienie odbytnicy, ból barku i ciężki ból miednicy lub skurcze.

Zakażenie dróg moczowych

Istnieje większe ryzyko zakażenia dróg moczowych podczas ciąży.

Jeśli zauważysz objawy, które nie wydają się pochodzić z ciąży i które mogą wskazywać na infekcję, lub jeśli martwisz się o jakiekolwiek inne zmiany, ty powinien zobaczyć swojego lekarza.

Najnowsze wiadomości na temat ciąży od MNT

5 najlepszych ćwiczeń podczas ciąży

Ćwiczenia podczas ciąży zapewniają wiele korzyści zdrowotnych zarówno matce, jak i Dziecko. Utrzymanie kondycji zwiększa nastrój, energię, sen i zapobiega nadmiernemu przyrostowi masy ciała.

Czy acetaminofen jest naprawdę bezpieczny w ciąży?

Przy do 70 procent ciężarnych amerykańskich kobiet sięgających po acetaminofen w celu leczenia bólu, infekcji i gorączki, debata na temat bezpieczeństwa leku jest trwa. Nowe badania ujawniły dalsze ryzyko.

Contents