Pimple Popping: Czy powinieneś to zrobić?

Chociaż dobrze może wydawać pryszcz, dermatolodzy radzą temu.

Wykup pryszcz może powodować infekcję i blizn, a może sprawić, że pryszcz jest bardziej zapalny i zauważalny. Opóźnia także naturalny proces gojenia. Z tego powodu zwykle najlepiej jest zostawić pryszcze w spokoju.

Osoba powinna próbować tylko w określony sposób wysyłać niektóre rodzaje wyprysków. W tym artykule wyjaśniamy, co robić, a czego nie robić.

kiedy wyskoczyć pryszcz

Ogólnie rzecz biorąc, niewidomowane przebrania trądzikowe są jedynym typem, jaki osoba powinna rozważyć kiedykolwiek rozważanie Występowanie w domu.

Trądzik niewidomy obejmuje różne rodzaje komedonów, które powstają, gdy zatyczki nadmiaru oleju i martwe komórki skóry uwięziono w pęcherzykach włosów. Przykłady obejmują zaskórniki, które są otwartymi porami z czarną lub ciemnobrązową wtyczką na powierzchni oraz białe, które są małymi guzkami z żółtym lub białym środkiem hondrox cena apteka. Whiteheads powstają po blokowaniu porów.

Te skazy są blisko powierzchni skóry, więc zwykle nie wymaga dużej interwencji, aby wyciągnąć zawartość.

Jedynymi białymi, które są odpowiednie do pop, to te, które wyglądają, jakby były prawie gotowe do pękania samodzielnie.

Kiedy zostawić pryszcz w spokoju

Chociaż ludzie mogą wyskoczyć z niektórymi niefalowanymi białymi i zaskórnikami, jeśli podejmą niezbędne środki ostrożności, nigdy nie powinni próbować wysyłać ani wydobywać zapalnego trądziku. Ten rodzaj trądziku jest głębszy w skórze i może być bardziej prawdopodobne, że spowoduje blizny i infekcję, jeśli dana osoba próbuje go wycisnąć.

Formy zapalnego trądziku obejmują:

Osoba z tego typu skazy powinna skontaktować się z dermatologiem. Niektórzy dermatolodzy mogą wykonać ekstrakcję w swoim biurze ze specjalistycznymi instrumentami i sterylnymi procedurami. Mogą również oferować zastrzyki kortyzonu, które mogą pomóc w zmniejszeniu guzków lub torbieli i złagodzić część bólu i nacisku.

Jak to zrobić bezpiecznie

Czystość i bycie łagodnym są dwie najwięcej. Ważne zasady, gdy osoba próbuje wyskoczyć z zaskórnika lub biały.

Wykupanie Whitehead

Jeśli pryszcz wygląda na gotowy do pop, jest pewne kroki dla bezpieczeństwa:

Po czystym obszarze osoba może podjąć następujące kroki, aby wyskoczyć z Whitehead:

Ważne jest, aby unikać używania paznokci, ponieważ mogą one przebić skórę, tworząc uszkodzenie skóry i rozkładając bakterie.

Wyodrębnienie zaskórnika

zaskórników różni się od Whiteheads, ponieważ pory są już otwarte u góry. Dlatego opróżnienie zaskórnika wymaga innej strategii.

Inną opcją jest użycie wyciągu zaskórnika, chociaż niektórzy eksperci stwierdzają, że są one bezpieczne tylko wtedy Dermatolodzy ich używają. Narzędzia te są zwykle metalowe i na końcu mają małą otwartą pętlę.

Ludzie mogą wykonać te kroki, aby użyć wyciągu zaskórnika w stylu pętli:

kiedy zobaczyć dermatolog

trądzik może powodować zarówno blizny fizyczne i blizny i stres emocjonalny lub psychiczny. Jeśli dana osoba ma trwały trądzik, który nie usuwa za pomocą bez recepty, takich jak nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy, powinien zobaczyć dermatologa.

Osoba powinna zobaczyć dermatologa, jeśli ma zapalenie trądziku, który może obejmować duże pryszcze lub bolesne torbiele. Nigdy nie powinni próbować wyskoczyć ani wydobywać tego rodzaju trądziku, ponieważ może to powodować ból, infekcję i trwałe uszkodzenie skóry.

Ludzie, którzy często wybierają na trądziku lub mają niekontrolowaną potrzebę wyboru skóry, powinna Zobacz także dermatologa. Mogą mieć stan znany jako trądzik Excoriée.

Dermatolog może przepisywać wyspecjalizowane leki na receptę, które mogą pomóc usunąć trądzik i zapobiec dalszemu bliznom lub uszkodzeniu skóry. Mogą również oferować procedury w biurze, takie jak profesjonalne ekstrakcje i skórki skóry.

Leczenie dermatologa może również pomóc osobie zyskać pewność siebie.

Podsumowanie

Dermatologistów zazwyczaj nie zalecają, aby ludzie próbowali wyskoczyć lub wydobyć trądzik . W wielu przypadkach dermatolog może przepisać doustne lub miejscowe zabiegi, aby zapobiec trądzikowi. Mogą również wykonywać ekstrakcje pryszczą w biurze lub podawać strzał kortyzonu, aby zmniejszyć duży pryszcz.

Jednak przy użyciu czystych i delikatnych technik ludzie mogą wysyłać w domu pewne niewidomie białe i zaskórniki.

Jeśli trądzik jest trwały lub prowadzi do blizn, osoba powinna zobaczyć dermatologa.

Wiadomości medyczne ma dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych i medycznych czasopisma i stowarzyszenia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents